Artėjant vasarai vis dažniau keliaujame tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Jei turite augintinį, prie įprastų kelionės rūpesčių kaip bilietų, viešbučio rezervacija, svarbių daiktų paėmimas, orų patikrinimas, dar prisideda ir dilema, ką daryti su savo augintiniu, jei negalite jo pasiimti. Kai kurie derina su draugais ar šeimos nariais, kad šie prižiūrėtų, pasaugotų, tačiau gyvūnas, ne daiktas, jis turi savo charakterį, stresuoti, o ir ne visi mūsų artimieji gali prižiūrėti gyvūnus – kai kurie nenori atsakomybės, kiti bijo ar yra alergiški, o gal paprasčiausiai turi per mažus namus arba bijo, kad augintinis apgadins baldus, grindis, sienas ar duris.
Tad jei ir jūs išvykstate ir neturite, kur palikti savo gyvūną, šunų viešbutis gali būti puiki išeitis. Tokių viešbučių yra didžiuosiuose Lietuvos miestuose, paslauga vis populiarėja. Dažniausiai į tokias vietas priimame ne perelyg jauni, skiepyti, elgesio problemų neturintys šunys. Kiekviena įstaiga siūlo panašias paslaugas, kainos taip pat būna panašios. Kiekvienas šunų viešbutis turi savo taisykles ir rekomendacijas, tačiau dažniausiai jos kartojasi – pasirūpinti maistu, žaisliuku, vaistais, jei tokių reikia. Palikdami, stekitės nekelti savo gyvūnui streso – nerodyti, kad liūdite, jog jį paliekate, taip pat rekomenduojama paslaugas rezervuoti iš anksto – gyvūnų, kaip ir žmonių, viešbučiai užsipildo tomis pačiomis datomis, tad, jei ieškosite paskutinę minutę, gali kilti keblumų randant vietą. Taip pat, patartina išsibandyti viešbutį, net kai jo nereikia. Nuvežkite savo augintinį parai ir palikite. Pamatysite kaip jis elgėsi, kokios problemos kilo, o ir augintiniui bus paprasčiau sekantį kartą, kai reikės likti ilgesniam laikui.
Prieš paliekant, rekomenduojama šunį apžiūrėti ar neturi kokių sužeidimų, įbrėžimų, taip pat pasverti, kad žinotumėte, jei jis neteks ar priaugs svorio. Jei pasiimdami atrasite kokį įbrėžimą, nepulkite iškart kaltinti personalo – gali būti, kad jūsų šuo tiesiog per grubiai žaidė su kitais viešbučio svečiais ir susižeidė. Apie rimtesnes traumas ir sutrikimus personalas praneša ir klausia, ką jūs siūlytumėte daryti.